Fasony botków – od klasyki do ekstrawagancji

botki

Są wygodne, dostępne zarówno w wersjach letnich i zimowych, a mnogość fasonów, jakie wychodzą spod rąk współczesnych projektantów sprawia, że wśród botków coś dla siebie znajdą wszystkie panie, niezależnie od preferowanych przez siebie stylów i oczekiwań względem wygody obuwia.

Wystarczy odwiedzić któryś ze sklepów obuwniczych, by przekonać się, że wyobraźnia projektantów butów w temacie botków naprawdę nie zna granic – na półkach czekają na nas bowiem fantazyjne, nieco ekstrawaganckie modele oraz klasyczne propozycje dla pań, które ponad wszystko cenią sobie prostotę, brak zbędnych ozdobników i niewymuszoną elegancję. Warto wspomnieć także o tym, że botki, początkowo znane właściwie jedynie jako buty stworzone z myślą o wiośnie i jesieni, dziś produkowane są także w wersjach na największe upały lub najsroższe mrozy. Projektanci tych pierwszych sięgają przede wszystkim po ażurowe wstawki lub wycięcia, które nie tylko zapewniają stopie wentylację, ale także pozytywnie wpływają na fason buta. Jeśli chodzi zaś o botki zimowe, największą ich zaletą jest charakterystyczna dla tego typu cholewka za kostkę – świetnie chroni ona przed dostaniem się deszczu czy śniegu do wnętrza buta, a wyściółka z futerka chroni naszą stopę przed niskimi temperaturami, czyniąc botki świetną odmianą dla powszechnie noszonych przez panie kozaków.

Fasony na obcasach czy koturnie powinny zaś docenić panie, którym noszenie szpilek sprawia pewne problemy – botki są bowiem znacznie od nich wygodniejsze i zdrowsze dla naszych stóp.

Tags:   botki