Jak dobrać odpowiednie obcasy?

kozaki damskie Obcasy potrafią dodać kilka centymetrów, pięknie wydłużyć nogi i wysmuklić całą figurę. Nic więc dziwnego w tym, że wiele pań nie wyobraża sobie, aby w ich szafie zabrakło butów na obcasie. Wysokie obcasy pasują zarówno do eleganckiej sukienki, spódnicy i żakietu, jak i prostych spodni, legginsów czy dżinsów. Również kozaki damskie na obcasach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju obuwie damskie?


Klasyka kontra nowe trendy

Tradycyjne kozaki mają niskie obcasy oraz zaokrąglone czubki. Tego typu buty są wygodne i idealnie sprawdzą się przede wszystkim do kreacji w luźnym stylu. Na sklepowych półkach znajdziemy jednak także mnóstwo innych obcasów. Trendy cały czas zmieniają się. Warto jednak pamiętać, że obcas powinien być dostosowany nie tylko do obowiązującej mody, ale i naszych preferencji oraz figury. Dzięki temu kupione przez nas kozaki damskie będą wygodne i pięknie podkreślą zalety naszej sylwetki.

Producenci proponują obcasy typu słupek, szpilka, kaczuszka, koturn, platforma.


Kozaki na słupku

Obcas typu słupek jest uniwersalny. Może być on kwadratowy lub okrągły. Kozaki damskie na takim obcasie są eleganckie i dość wygodne. Warto jedynie pamiętać, aby słupek był nie wyższy niż sześć centymetrów. Wyższy, równy obcas będzie niezbyt wygodny, a cały but nabierze nienaturalnych proporcji.


Kozaki na szpilce

Zwężający się ku dołowi słupek to szpilka. Tego typu obcasy są niezwykle kobiece i znakomicie pasują do sukienek. Szpilki mogą mieć wysokość nawet 15 czy 20 cm. Jednak takie ekstremalnie wysokie buty są niezbyt wygodne i zarezerwowane raczej na wyjątkowe okazje. Bardziej uniwersalne okażą się kozaki damskie na szpilce wysokości 10-12 cm.


Kozaki na koturnie

W latach sześćdziesiątych rozpropagowane buty na koturnie. Tutaj podwyższona jest cała podeszwa. Co jakiś czas projektanci, wprowadzają kolekcje, w których znów pojawiają się koturny.

Tags:   kozaki damskie