Spódnice dla kobiet - na jaką długość postawić?

Spódnice damskie to podstawowy element stroju każdej kobiety. Moda zmienia się na przestrzeni lat, w tym czasie zmieniały się trendy w kwestii spódnic oraz ich kroju.


Podczas zakupu spódnic damskich jak te https://yups.pl/spodnice warto zastanowić się nad typem sylwetki. Przy wyborze długości najbardziej zwrócić uwagę należy na wcięcie w talii oraz długość nóg. Istotną kwestią jest również wiek. Zbyt obszerny model może bowiem postarzyć.


Od lat bardzo modne są spódniczki mini. Wywołują one jednak niemałe kontrowersje. Te najkrótsze - tzw. supermini, są w zasadzie zarezerwowane jedynie dla długonogich i szczupłych kobiet w typie modelek, które nie boją się odsłaniać ciała. Taka spódnica nie sprawdzi się jednak przy każdej okazji. Najlepszym miejscem dla niej jest np. klub lub pub. Model mini niewskazany jest dla pań o figurze gruszki i niewysokich. W ich przypadku lepiej postawić na spódnicę do kolana lub ołówkową z podwyższonym stanem.


Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są spódnice mezzo, czyli kończące się tuż pod kolanem. Pasuje bowiem do większości typów sylwetek, dla kobiet wysokich i tych trochę niższych. W spódnicy maxi natomiast najlepiej wyglądają panie wysokie lub o średnim wzroście. Niższe dziewczyny może dodatkowo optycznie skrócić.


Tags: