Koszulki na zamówienie - jaką gramaturę wybrać?

Podczas zakupu koszulek na zamówienie oprócz techniki i jakości nadruku ważną kwestią jest gramatura materiału, z którego są one wykonane. Ile powinna wynosić aby koszulka nie rozleciała się po kilku praniach?

Gramatura to masa 1m2 wyrobu wyrażana w gramach. Nieprawdą jest jednak, że im wyższa gramatura tym lepiej. To tylko jedna z cech, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru koszulki na zamówienie. Oprócz niej istotny jest rodzaj zastosowanej bawełny, krój koszulki, sposób barwienia itd. Gramatura jest wielokrotnie kwestią gustu Niektórzy wolą materiały przewiewne, a inni wręcz odwrotnie - grube i sztywne. Na szczęście rynek spełnia oczekiwania obu tych grup.

Gramatura powinna zależeć od tego do czego koszulka ma być wykorzystywana. Jeśli ma posłużyć tylko na jedną okazję nie musi być wykonana z najgrubszej bawełny. Natomiast jeśli będzie często noszona, warto zadbać o jak największą jakość jej wykonania. Konkurencja jest w tej chwili tak duża, że przy odrobinie cierpliwości można znaleźć dobrego dostawcę.

Zazwyczaj najlepsze jakościowo koszulki na zamówienie wykonane są z bawełny czesanej lub półczesanej. Nie we wszystkich sklepach jednak można je znaleźć. Czasem trudno też bez żadnego doświadczenia wybrać jedną określoną gramaturę. Warto poprosić w takiej sytuacji o próbki materiału, może być to pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji. Wiele firm, które zabiegają o klientów z pewnością przystanie na tę propozycję.
Tags: