Koszulki z nadrukiem - ważna metka!

W garderobie każdej osoby znajdują się ubrania, wymagające szczególnego traktowania. W przeciwnym razie mogłyby ulec skurczeniu a ich ozdobne aplikacje odpadłyby. Do takiej odzieży z pewnością należą koszulki z nadrukiem, które w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji czy prania mogą się pomarszczyć a nawet nawet całkowicie sprać.

Ważnych informacji na temat koszulki dostarcza na pewno sama metka. Warto więc dokładnie ją przeczytać. Narysowane na niej symbole nie są trudne do zrozumienia, a postępując zgodnie z zaleceniami producenta, można mieć pewność, że nadruk nie popęka, a kolor będzie intensywny nawet po wielu praniach. Producent koszulek z nadrukami z pewnością wie, w jakiej temperaturze należy prać koszulkę a także jak odpowiednio prasować nadruk - stosowne informacje znajdziesz więc także na jego stronie internetowej, np.: http://hurt.koszulkowo.com/

Koszulki z nadrukiem warto prać ręcznie, w temperaturze wody nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza. Dostępne obecnie na rynku proszki oraz inne substancje czyszczące dobrze poradzą sobie z zabrudzeniami w letniej bądź nawet zimnej wodzie.

Przy suszeniu natomiast warto zrezygnować z suszarki bębnowej oraz pozwolić, aby koszulka z nadrukiem samoczynnie ociekła z wody. Temperatura ważna jest także podczas prasowania, dlatego należy robić to zawsze na lewej stronie, nie przekraczając 150 stopni Celsjusza. Nie należy także wieszać koszulek w pełnym słońcu, aby napis nadrukowany nie popękał.

Tags: