Spodnie dresowe typu jogger

Jogger Spodnie JeansSpodnie jogger to luźne spodnie z nogawkami zakończonymi gumką. Ten fason jest niezwykle wygodny, co sprawiło, że joggery szybko zyskały znaczną popularność. Obecnie są bardzo modne i nie zapowiada się w tej kwestii na większe zmiany.

Jakiś czas temu przyszła moda na podwinięte nogawki. Coraz więcej osób chciało bowiem podkreślać swoje buty. To sprawiło, że wkrótce wymyślone zostały właśnie spodnie ze ściągaczami, które pozwalają na eksponowanie butów. Sama nazwa spodni jogger pojawiła się po raz pierwszy w roku 2009 w Stanach Zjednoczonych. Pewna amerykańska firma postanowiła wówczas stworzyć nowy typ spodni, który pasowałby do odbiorców w każdym wieku. Joggery szybko zyskały sporą popularność i stały się niejako symbolem streetwearu. Dziś są już w zasadzie kultowe.

Z założenia spodnie jogger powinny być przede wszystkim wygodne. Nie mogą więc być obcisłe. Zwykle wyposażone są w szeroką gumkę. Szyje się je z lekkiego, oddychającego materiału np. bawełny. Jednak wybór na rynku w tym zakresie stale rośnie. Dzisiaj joggery nosi się nie tylko na siłownię, ale i do pracy czy na spotkania z przyjaciółmi. Cenione są głównie z uwagi na wygodę. Poza tym świetnie podkreślają efektowne obuwie np. sneakersy.

Tags: