Kamizelka puchowa na narty i na co dzień

Kamizelka to rodzaj ubioru, który się sprawdza w wielu sytuacjach. Można je nosić przy dużych wahaniach temperatur, czyli praktycznie przez cały rok. Mogą one być zakładane na co dzień, a także na specjalne okazje, jak wspinaczki górskie czy jazda na nartach. Do bardzo popularnych i bardzo uniwersalnych typów kamizelek należą kamizelki puchowe. Mają one zalety kurtek, a przy tym zapewniają wygodę.

Kamizelka puchowa - w góry i w miasto
Asortyment kamizelek puchowych jest bardzo duży. Można kupić kamizelki typowo casualowe, które świetnie nadają się do codziennego użytku, a można też takie, które sprawdzą się na narciarskim szlaku czy stoku, gdzie ważna jest z jednej strony ochrona przed zimnem, a z drugiej swoboda ruchów. Kamizelka puchowa jest na tyle ciepła, że izoluje tułów, a jednocześnie nie ogranicza ruchów rąk, co jest istotne zarówno na szlakach, jak i stokach.

Rodzaje kamizelek puchowych
Zasadniczy podział kamizelek puchowych odnosi się do rodzaju wypełnienia. Puch może być naturalny lub sztuczny. Lepsze parametry ma ten pierwszy, za to puch syntetyczny jest tańszy. I dlatego w profesjonalnych kamizelkach jest stosowany prawdziwy, a w casualowych zazwyczaj ten drugi. Kamizelki puchowe na puchu naturalnym mają lepsze właściwości termoizolujące, gdyż syntetyczny puch wciąż ustępuje pod względem parametrów naturalnemu. Jednakże do codziennych zastosowań kamizelka puchowa na syntetycznym wypełnieniu również sprawdzi się idealnie.

Tags: