Niezbędne akcesoria ze sklepu sportowego

Oprócz oferowania lepszego przepływu powietrza, szorty oraz spodnie do ćwiczeń są bardziej elastyczne niż regularne spodnie. Większość modeli sprzedawanych w sklepach sportowych wykonana jest z bawełny lub poliestru. Niektórzy sportowcy wolą bawełnę, ponieważ jest wygodniejsza. Inni preferują poliester i podobne materiały syntetyczne, ponieważ zapewniają lepsze podparcie podczas intensywnych ćwiczeń, takich jak np. bieganie na bieżni. Spodnie w postaci rajstop i legginsów mogą być również klasyfikowane jako odzież uciskowa.

Odzież uciskowa utrzymuje ciepło ciała podczas ćwiczeń w celu zapobiegania skurczowi mięśni. Takie ubrania umożliwiają także swobodne przepływanie powietrza wokół części ciała.  Każdy dobry sklep sportowy posiada w swojej ofercie ubrania uciskowe. Niektóre z nich są dostępne z ulepszonymi funkcjami, takimi jak właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Są to podstawowe właściwości odzieży wykorzystywanej do intensywnej aktywności fizycznej.


Wiele sklepów sportowych posiada w swojej ofercie także szlafroki przed i po treningowe. W przeciwieństwie do zwykłych szlafroków, które od ramion do kolan, szlafroki gimnastyczne zwykle wychodzą z talii w dół. Mają także niewielką kieszonkę, w której można przechowywać rzeczy takie jak mydło, szampon lub dezodorant. Długość szlafroka powinna być dość duża, aby zapobiec przypadkowemu narażeniu wrażliwych części ciała.


Tags: