Orbitrek - rewelacyjne urządzenie dla osób, które chcą zgubić dodatkowe kilogramy

Orbitrek to urządzenie do ćwiczeń doskonale nadają się do wykonywania ćwiczeń typu cardio w domu. Ten interesujący sprzęt łączy w sobie zalety rowerka stacjonarnego, bieżni oraz steppera. Te trzy urządzenia, które zajmowałyby miejsce w domu są połączone w jeden sprzęt. Orbitreki magnetyczne pozwalają naśladować ruchy właściwe dla wycieczek górskich, jazdy na rowerze oraz biegów narciarskich.


Orbitrek jest urządzeniem, które doskonale pomaga radzić sobie w walce ze zbędnymi kilogramami. Żeby trening na urządzeniu przynosił oczekiwane rezultaty, należy przestrzegać kilku zasad:


- trzeba stale kontrolować puls przy pomocy pulsometra, który jest dołączony do urządzenia.

- tętno w czasie wykonywanych ćwiczeń powinno mieścić się w granicach 70-80% HRmax. Jeżeli jest zbyt niskie to nie pobudzi wystarczająco dużo mięśni do pracy, natomiast jeżeli jest zbyt wysokie to spalanie tłuszczu będzie na gorszym i dużo niższym poziomie.

- tempo metabolizmu musi być na wysokim poziomie. Najlepiej uzyskać to trenując regularnie 3 lub 4 razy w tygodniu.

- ważny jest odpowiedni czas ćwiczeń, nie może być krótszy niż 30 minut dziennie. Dlaczego? Ponieważ dopiero po 20 minutach wysiłku ludzki organizm zaczyna spalać zgromadzone zapasy tkanki tłuszczowej.

- najlepiej stosować trening interwałowy, który powoduje spalanie tkanki tłuszczowej nie tylko podczas wysiłku, lecz nawet do kilkunastu godzin po treningu


Stosując się do powyższych zasad, orbitrek pomoże jego posiadaczowi uporać się z dodatkowymi kilogramami.


Tags: