Jak wybrać trekkingowe buty dziecięce?

Trekkingowe buty dziecięce to idealna forma obuwia na wyjazd w góry i do codziennego użytku zimowego. Łączą one w sobie najważniejsze aspekty, jakimi są wygoda, bezpieczeństwo stawów skokowych, ciepło i praktyczne rozwiązania służące odprowadzaniu wilgoci. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę przy wyborze trekkingowych butów dziecięcych.

Na rynku do wyboru są zarówno buty z krótką, jak i wysoką cholewą. W przypadku wyboru obuwia przeznaczonego do użytku na górskich szlakach lub podczas użytkowania zimowego, zdecydowanie warto postawić na buty trekkingowe dziecięce w wysoką cholewą. Chroni ona bowiem staw skokowy przed wykręceniem, czynnikiem zatem, na który stopa narażona jest podczas wędrówek po nierównym terenie, a także beztroskich zabaw zimowych, np. na ślizgawce.

Membrana jest bardzo istotna w przypadku butów trekkingowych. Jest to swego rodzaju wewnętrzna skarpeta, która wyściela powierzchnię buta. Jej zadaniem jest zapewnienie optymalnej oddychalności, a także stworzenie bariery wodoodpornej dzięki, której buty nie będzie przemakał. Najlepiej postawić na obuwie wyposażone w membranę typu Gore-tex. Zapewnia ona bardzo wysoki stopień ochrony przed przemakaniem i stwarza idealne warunki umożliwiające stopie "oddychanie". Może ona mieć rożną nazwę w zależności od marki, która wyprodukowała but. Warto spytać sprzedawcy jakiego typu jest zastosowana membrana i jakimi parametrami się wyróżnia.

Tags: