Dodatki do odzieży młodzieżowej

Ze wskazaniem mody stricte młodzieżowej nikt nie będzie miał raczej problemu. W przypadku chłopców są to luźne ubrania, t-shirty z różnorodnymi nadrukami i niedopasowane spodnie, często w stylu streetwear. Uliczna moda młodzieżowa to jednak nie tylko koszulki, bluzy i dżinsy. To również dodatki do odzieży, nadające ubiorowi charakteru.

Nakrycia głowy w modzie młodzieżowej

Najpopularniejszym nakryciem głowy w młodzieżowym stylu ulicznym są czapki typu snapback, czyli popularne bejsbolówki. Noszą je zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, jako dodatek do swobodnego stroju. Czapki snapback jeszcze kilka lat temu były niezwykle popularne wśród fanów hip-hopu, aktualnie jednak duża część młodzieży regularnie je nosi. Innym rodzajem nakrycia głowy są specjalne chusty, jednak są one mniej popularne i nie trafiają w gust każdej osoby.

Obuwie młodzieżowe

Bardzo ważnym elementem mody streetwear jest dopasowane do stroju obuwie. Są to najczęściej tenisówki czy popularne adidasy w różnych modelach, najczęściej tych bardziej luźnych i pasujących do różnych warunków. Wciąż popularne są buty firm Vans i Converse, dobrze sprawdzające się wśród młodzieży ze względu na sportowy design i dużą uniwersalność. Osoby lubiące ubierać się w sposób swobodny wybierają obuwie, które sprawdza się podczas wykonywania aktywności fizycznej, jak i w czasie codziennych spacerów, czy nawet w czasie spędzanym w szkole.

Tags: