Sportowe obuwie na topie

Dziś wygoda gra pierwsze skrzypce! Owszem, super wyglądające i niebotycznie wysokie szpilki są ekstra, ale ulica stawia na smart casual - wygodę połączoną z dyskretną elegancją, i to zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej! Dlatego tyle teraz na nogach pań i panów butów sportowych szumnie okrzykniętych w ostatnich czasach "miejskimi" albo trampek.

Jeszcze kilka lat temu takie obuwie sportowe kojarzyło się wyłącznie z obuwiem na siłownie lub do uprawiania sportu, czy na spacer i łączyło się je z ubraniami w stylu sportowym. Najczęściej były to dresy, spódniczki ze sportową linią, legginsy i t-shirty. Dziś takie konwenanse zostały przełamane. Moda uliczna łączy w sobie elementy sportowe i te bardziej eleganckie. Wspomniane trampki zestawia się z marynarkami czy koszulami i nikomu nie wydaje się to niedopasowane. Ba, nie chodzi tylko o wygodne buty. Elementy garderoby łączy się także odwrotnie, np. szpilki zakłada się do spodni o luźnym, dresowym kroju. Społeczeństwo pokochało tego typu połączenia, bo pozwalają nadać stylizacji trochę nonszalancji, a w dodatku taki strój jest dosyć uniwersalny.

Nic dziwnego, że wiele sklepów ma w swojej ofercie obuwie i inne ubrania, których kiedyś należało szukać wyłącznie w sklepie sportowym. Jednym z takich sklepów jest też sklep z odzieżą Converse, który od dawna swoje kultowe trampki sprzedaje w stylizacjach z elementami eleganckimi. Oczywiście trampki to nie jedyny element odzieży ze sklepu Converse - firma stawia m.in. na t-shirty czy luźniejsze spodnie. Podobnie zresztą jak inne sklepy odzieżowe, które doskonale orientują się w obowiązujących trendach i obecnie chętnie przemycają w nich sportową nutę.

Tags: