Co należy ze sobą zabrać na wycieczkę w góry?

Wycieczki turystyczne w góry są niezwykle przyjemne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W górach często panują jednak zróżnicowane warunki atmosferyczne, a więc przygotowując się na taką wycieczkę należy uwzględnić różnorodne temperatury i opady.

Kurtka przeciwdeszczowa


Kurtki przeciwdeszczowe to obowiązkowy element wyposażenia na wycieczkę w góry, niezależnie od pory roku. Skutecznie chronią one przed zimnem i opadami deszczu, które w przeciwnym wypadku mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie i odporność organizmu. Wiele kurtek przeciwdeszczowych posiada również kaptury, przez co pozwalają one na komfortowe spacery podczas ulewnych dni. Kurtki sportowe można znaleźć przede wszystkim w sklepach z wyposażeniem dla sportowców i turystów, ale też w niektórych sklepach odzieżowych. Dla osób chcących wydać mniej na tego typu odzież, świetnym pomysłem będzie zakup kurtki w second-handzie.

Ciepła odzież


Wyprawa w góry wymaga przygotowania się na różne warunki atmosferyczne. W tym celu należy zabrać ze sobą ciepłą odzież, taką jak swetry, kurtki czy bluzy, nawet podczas planowania wycieczki latem. Co prawda większa ilość ubrań obciąży bagaż, pomoże jednak przygotować się na każdą ewentualność. Pakując ubrania należy wziąć więc pod uwagę fakt, że w górach może panować znacznie niższa temperatura, a więc do udanego wypoczynku konieczne będzie przygotowanie odzieży przystosowanej do gorszych warunków.
Tags: