Dekolt zdobiący sukienki damskie xxl

Z każdym dniem słońce wschodzi coraz wyżej. Latem kobiety częściej sięgają po spódnice i sukienki damskie xxl, gdyż są one wygodne i podkreślają kobiecość. Coraz większe uznanie zyskują sukienki szyfonowe, które są tak różne jak Panie, które je noszą. Mnogość kolorów i fasonów przysparza o zawrót głowy. Strój ten pasuje każdej kobiecie niezależnie czy jest ona wysoka czy niska, szczupła czy posiada kilka kilo więcej. Projektanci z sezonu na sezon prześcigają się w tworzeniu kolejnych kreacji, które będą zapierać dech kupującym Paniom i zwracać uwagę Panów.

Każda hurtownia sukienek posiada w swoim asortymencie sukienki w wielu rozmiarach. Od najmniejszych S, do dużych rozmiarów takich jak XXL. Wybierając coś dla siebie musimy pamiętać, by dobrać fason i kolor w taki sposób, by poza wygodą, dobrze się prezentować w danej kreacji. Jednym z elementów, na które warto zwrócić uwagę jest dekolt.

Różne rodzaje dekoltów

Rozróżniamy kilka różnych form. Dekolt okrągły jest najbardziej popularnym wykończeniem koszulek i bluz, ale posiadają go też sukienki damskie xxl. Jest on odradzany posiadaczkom dużych piersi, ponieważ dodatkowo optycznie je powiększa. Dekolt zabudowany, często nazywany golfem, stójką lub półgolfem, również powiększa piersi a dodatkowo skraca szyję. Dlatego poleca się go osobom szczupłym, o wąskich ramionach i długiej szyi. Sukienki 3xl posiadające dekolt w łódkę będą pięknie budować sylwetkę klepsydry, ponieważ poszerzają ramiona. Jednak tutaj też ostrzeżenie dla puszystych Pań – szyja ulegnie skróceniu, a uwaga odbiorcy skupi się na biuście. Bardzo podobny do łódki jest dekolt Sabrina. O ile ten pierwszy odsłania obojczyki, tak drugi ma bardziej zabudowany charakter. Spełniają one takie same funkcje wizualne.
Sukienki damskie duże rozmiary najlepiej prezentują się z dekoltem hiszpańskim, zwanym inaczej „carmen”. Odkrywa on obojczyki, ramiona i górną część pleców, przez co polecany jest przede wszystkim kobietom, których figura przypomina gruszkę. Równie uniwersalnym jest dekolt V tak zwany „serek”. Pasuje on większości kobiet i jest też najczęściej wybieranym fasonem, ponieważ pięknie wyeksponuje biust i szyję. Nie poleca się go jedynie kobietom o trójkątnej budowie twarzy.

Większy biust, odpowiedni dekolt

Jeśli masz kilka kilo więcej unikaj dekoltu kwadratowego. Podkreśla on bowiem biust, ramiona i wizualnie powiększa górną część ciała. Podobnie jak jego odmiana Karo, polecane są osobom o budowie sylwetki gruszki lub H. W zamian wybierz z sukienkę, która ma dekolt kopertowy lub asymetryczny. Obydwa w połączeniu z obszernym dołem takim jak falbanki i duże wzory będą korzystnie wyglądać na Twojej sylwetce.
Ostatnich dwóch typów dekoltów – amerykański i halter też nie poleca się osobom z dużym biustem i szerokimi ramionami. Wiązany na karku dekolt amerykański bardzo często jest dość głęboki i może powodować wrażenie wulgarności przy obfitym biuście. Natomiast halter zabudowuje zupełnie biust i zwraca na niego większą uwagę.
Korzystając w powyższych wytycznych na pewno odnajdziesz fason dla siebie. Odzież damska xxl niczym nie różni się od S. Natomiast każda kobieta będzie wyglądać seksownie i ponętnie, jeśli umiejętnie dobierze sukienkę do swojej sylwetki.