Sukienki damskie xxlSukienki xxxl z szyfonu

Sukienki szyfonowe w zwierzęce printy

szyfonowe sukienki Posted On
Opublikowane przez admin

Zwierzęce wzory zdobiące sukienki szyfonowe

Świat mody co sezon wprowadza nowe trendy. Nierzadko odwołując się do klasycznych krojów i kolorystyki. Mimo postępującego rozwoju w tej branży, stałym elementem okazują się sukienki szyfonowe i inne rodzaje odzieży w zwierzęce printy. Co rozumiemy przez to pojęcie? Są to nadruki na odzieży imitujące skórę, sierść i inne umaszczenia zwierząt. Najpopularniejszymi z nich są skóra węża, zebra, panterka i cętki. Niestety nieuważny dobór odzieży w tych wzorach może niekorzystnie wpłynąć na nasz wygląd. A nawet stworzyć karykaturę.

Aby łatwiej było zrozumieć temat skupimy się na materiale jakim jest szyfon. Jest to bardzo zwiewna, cienka i efektowna tkanina. Wykorzystywana jest w branży odzieżowej przeważnie do produkcji sukienek, ale zdarzają się też szyfonowe bluzki, spódnice i spodnie. Odmian szyfonu jest równie wiele jak odzieży z niego tworzonej, gdyż rozróżniamy szyfon jedwabny, nylonowy, bawełniany, poliestrowy, cieniowany oraz mieszany. Weźmy zatem pod lupę sukienki z szyfonu w zwierzęce printy.

Długość i szerokość

W zależności ot tego jak wygląda nasza sylwetka, dobieramy sukienkę tak, by podkreślała nasze atuty, a nie wady. Zawsze sukienka długa, tak zwana maxi, wyszczupli naszą sylwetkę i wizualnie doda nam parę cm wzrostu. Gdy sukienka szyfonowa będzie dopasowana, podkreśli figurę. Więc jeśli mamy kilka kilogramów więcej, nie należy kupować zbyt opiętej, a opływową. Osobom otyłym, z widoczną nadwagą poleca się fasony luźne typu „A”, które zakryją niedoskonałości. Sukienki 3xl i większe powinny być luźne, by zamaskowały nieco mankamenty sylwetki.

Paski, łuski i cętki

No i te wzorki… jak one potrafią namieszać! Wzory zwierzęce są bardzo niebezpieczne i potrafią niebotycznie zmienić zasady doboru fasonu. Co warto zapamiętać? Paski (typu zebra) położone pionowo – optycznie wyszczuplają, poziomo – pogrubiają dany obszar. Więc jeśli chcesz podkreślić talię, zastosuj w tym obszarze wzór pionowy, wydłuży on też nogi. Jeśli jesteś osobą zbyt szczupłą – wykorzystaj zebrę poziomo – doda Ci z pewnością kilka kilo więcej.
Skóra węża w zależności od ułożenia łusek ma podobne zastosowanie. Chodź dużo korzystniej wpływa na sylwetkę, kiedy sukienka z szyfonu nie posiada druku na całości. Bardzo pożądane są wstawki na ramionach i biodrach. Dzięki nim sylwetka zbliża się do pożądanej „klepsydry”. Im większe łuski, tym efekt większy.
Panterki i cętki od zawsze były symbolem kobiet drapieżnych. Wzór ten podkreśla dany obszar. Dlatego sukienka szyfonowa, która będzie miała go na biuście, zmieni wizualnie jego rozmiar na większy. Tak samo uwydatni uda czy pośladki.

Sukienki szyfonowe prosto z hurtowni

Prawdopodobnie każda hurtownia z sukienkami będzie w posiadaniu tego typu wzornictwa. Więc zanim dobierzesz sukienkę dla siebie, dobrze przemyśl jaki efekt chcesz uzyskać. Dzięki wzorom zwierzęcym możesz podkreślić zalety sylwetki i zatuszować jej niedoskonałości. Możesz podkreślić swój charakter, nadać sobie trochę tajemniczości i drapieżności.

Powiązane posty